Zakaz wędzenia mięsa i serów!

Zakaz wędzenia mięsa i serów!

Od tego roku w Unii Europejskiej będzie obowiązywał zakaz produkcji wędzonych wędlin, ryb i serów metodami naturalnymi. Wszystko przez to, że takie potrawy mogą zawierać substancje smoliste, które zwiększają ryzyko nowotworów. Jednak jest wyjątek - wędzić będzie można w przydomowych wędzarniach. Przepisy mają wejść w życie od września 2014 roku. Ciekawe jak rozwiązany zostanie problem wędzenia oscypków? Bo bacówki to przecież nie przydomowe wędzarniki :)

Konkurs fotograficzny „Tatrzańska Jesień”

Czerwone Wierchy

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Tatrzańska Jesień”. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do udziału w cyklicznym konkursie na najpiękniejsze jesienne zdjęcie Tatr.

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny „Tatrzańska Jesień”

Postępowania kontrolne się toczą, ale dla ministerstwa „ważne, że pieniądze wpłynęły”

pklsejm

POLSKIE KOLEJE GÓRSKIE. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, posłowie Solidarnej Polski postawili premierowi sześć pytań w sprawie procedury sprzedaży Polskich Kolei Linowych. W imieniu premiera odpowiadał im podsekretarz stanu w ministerstwie transportu, budownictwa i gospodarki morskiej – Zbigniew Rynasiewicz.

W imieniu klubu SP pytania zadawali posłowie Arkadiusz Mularczyk i Edward Siarka. Skupili się oni na dwóch kwestiach budzących największe wątpliwości.

Czytaj więcej: Postępowania kontrolne się toczą, ale dla ministerstwa „ważne, że pieniądze wpłynęły”

Schronisko w Roztoce zaprasza na fotowarsztaty!

Schronisko w Roztoce

W dobie fotografii cyfrowej wszyscy potrafimy nacisnąć spust migawki w nowoczesnych aparatach. Jednak nie wszyscy robimy w ten sposób zdjęcia. Prawdziwe zdjęcie oddaje nastrój, napięcie, dynamikę, niedkiedy zdradza też nasze wewnętrzne przeżycia. Prawdziwe zdjęcie potrafi być dziełem sztuki.

 

Czytaj więcej: Schronisko w Roztoce zaprasza na fotowarsztaty!

Bezpłatne kursy elektrycznego autobusu do Kuźnic

 

AutobusDo 16 września jest możliwość skorzystania z darmowego przejazdu elektrycznym autobusem marki Solaris na trasie rondo Jana Pawła II - Kuźnice.

Autobus odjeżdża co pół godziny z ronda Jana Pawła II (przystanek na ul. Chałubińskiego). Pierwszy kurs o godzinie 8.00 - ostatni o 16.00 (uwaga: nie ma kursów o godz. 11.30, 12.00, 12.30). Z Kuźnic kursy odbywają się również co pół godziny, pierwszy o godzinie 8.15 – ostatni o 16.15 (uwaga: nie ma kursów o godz. 11.45, 12.15, 12,45). 

Przejażdżki odbywają się w ramach testu elektrycznego autobusu Solaris. Testy to wspólne przedsięwzięcie Tatrzańskiego Parku Narodowego, Miasta Zakopane, Polskich Kolei Górskich oraz Polskich Kolei Linowych, część projektu EKO Zakopane Smart City. 

 

Strona 1 z 13

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

baner reklama